Blog Archives

Wagi gastronomiczne – zalety

Jeszcze kilka lat temu przez wielu Polaków wagi gastronomiczne w prywatnych domach postrzegane były jedynie jako przejaw przywiezionego z Zachodu snobizmu – wszystko mierzone było łyżkami bądź łyżeczkami do herbaty. Obecnie jednak, gdy coraz więcej osób trenuje i stara się zbudować masę mięśniową, bądź stracić zbędną tkankę tłuszczową, wydaje się, że wagi gastronomiczne stały się niezbędnym elementem wyposażenia niemalże każdej kuchni. Dlaczego opłaca się mieć w domu taki wynalazek? Elektroniczna waga kuchenna pozwala na dokładniejsze ważenie oraz mierzenie objętości porcji poszczególnych produktów, dzięki czemu kucharzowi łatwiej jest sporządzić smaczny, pełnowartościowy, a jednocześnie nietuczący posiłek. To niezwykle istotne dla osób na diecie, które mają trudności z samodzielną oceną wielkości porcji bez pomocy specjalistycznych narzędzi. Warto dodać, że wagi gastronomiczne nie są drogie, dlatego jest to wydatek, na który właściwie każdy konsument może sobie pozwolić, bez konieczności odkładania funduszy przez długie lata.

Cześć, mam na imię Krystyna i chciałabym zaprosić Cię do lektury mojego bloga, który zajmuję się tematyką kuchni! Dołącz do rodziny czytelników!

Uprawa pieczarek

Rynek pracy w naszym kraju w obecnych czasach przeżywa niejaką wymianę narodowościową. Polacy w dalszym ciągu chętnie emigrują w celach zarobkowych do krajów tak zwanej Europy Zachodniej a w ich miejsce tłumnie przybywają do naszego państwa pracownicy narodowości ukraińskiej. Bezrobocie w Polsce w dniu dzisiejszym istnieje tylko teoretycznie a mimo to wciąż mamy do czynienia z masowym odpływem młodych ludzi, którzy dopiero co ukończyli szkołę średnią, za granicę w  poszukiwaniu pracy. Wolą oni zarabiać w walucie europejskie, co w przeliczeniu na złotówki stanowi kilkukrotność zarobków, na które mogli by liczyć w naszym kraju. Najbardziej popularnymi kierunkami emigracji nieprzerwanie są Niemcy, Wielka Brytania i Holandia. Polacy najczęściej znajdują zatrudnienie w rolnictwie przy zbiorach owoców, produkcji kwiatów w szklarniach czy w gospodarstwach, których działalnością jest uprawa pieczarek. W dalszej kolejności nasi rodacy pracują w halach magazynowych i zakładach produkcyjnych na stanowiskach monterskich.

Cześć, mam na imię Krystyna i chciałabym zaprosić Cię do lektury mojego bloga, który zajmuję się tematyką kuchni! Dołącz do rodziny czytelników!

Przyczepy gastronomiczne – wynajem

Większość z nas organizowała kiedyś jakąś imprezę okolicznościową, w związku, z którą musiała postarać się o zapewnienie uczestnikom imprezy godziwego posiłku. Jeśli nie jest to uroczysta okazja, a luźne spotkanie dla znajomych bardzo dobrym pomysłem są przyczepy gastronomiczne. Można je śmiało wynająć na określoną ilość czasu np. na jedną noc, czyli jedną imprezę. W ten sposób rozwiązany zostanie problem z jedzeniem w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie ma infrastruktury gastronomicznej. Przyczepa może pełnić funkcje kuchni polowej, a dodatkowo jest ekonomiczna – w ten sposób można łatwo uregulować ilość jedzenia dostosowując ją do aktualnych potrzeb uczestników imprezy. Jeśli ktoś zgłodnieje – wystarczy dorobić hotdogów czy hamburgerów za pomocą sprzętów, które znajdują się w przyczepach gastronomicznych. W ten sposób zostanie ograniczona do minimum ilość marnującego się jedzenia, a i wszyscy uczestnicy imprezy będą w pełni zadowoleni, ponieważ będą mieli coś ciepłego do jedzenia. 

Cześć, mam na imię Krystyna i chciałabym zaprosić Cię do lektury mojego bloga, który zajmuję się tematyką kuchni! Dołącz do rodziny czytelników!