Tag Archives: ośmiorniczki z parówek

Kuchnia dla mało wymagających osób

Niekiedy osoby gotujące w swojej rodzinie mają wielki dylemat odnośnie tego, jakie potrawy przyrządzać. Jeśli chodzi o osoby mało wymagające ten problem zdaje się rzadziej występować lub być mniejszy. Osoby, które nie są wybredne pod względem kulinarnym na pewno zadowolą się większością podawanych potraw. Dla nich żadne danie obiadowe czy danie deserowe nie stanowi wyzwania czy problemu. Owszem zdarzają się ludzie, którzy mają swoje konkretne preferencje, niektórzy nie znoszą wątróbki, aczkolwiek te smaki mogą z czasem się zmienić. Często tych dań, których nie znosiliśmy w dzieciństwie zaczynamy lubić w dorosłym życiu. Zdarza się też, że nie da się jednak wszystkiego polubić, dlatego określonych potraw się unika. Mało wybredne osoby w kwestii kulinarnej potrafią zadowolić się raczej wszystkimi potrawami, od zup po dania główne jak też i deserowe. W kuchni można dowolnie rozwinąć swoje kulinarne skrzydła również uwzględniając przy tym odpowiednie smaki. Ważne stają się także specyficzne aromaty.

Cześć, mam na imię Krystyna i chciałabym zaprosić Cię do lektury mojego bloga, który zajmuję się tematyką kuchni! Dołącz do rodziny czytelników!

Wojskowa zupa

Wojskowa zupa jest całkiem smaczna i chyba znana każdemu. Mowa oczywiście o grochówce, które swym smakiem przywraca do życia każdego. Często na większych imprezach taka grochówka jest sprzedawana. Ta zupa ma nie tylko smak, ale także doskonałe możliwości grzewcze. Na pewno każdy doskonale wie, w jaki sposób można jeść tą zupkę. Przygotowanie jej nie zajmuje jakiś wielkich zdolności kulinarnych. Należy jedynie wiedzieć, w jakich proporcjach gotować groch. Jest to przede wszystkim zupa przygotowywana na wywarze mięsnym. Niektórzy ludzie po prostu gotują ją na kostkach rosołowych. Na pewno nieodzownym elementem smakowym takiej zupki jest przede wszystkim boczek wędzony. Nic innego jak ten składnik nie dodaje takich wartości smakowych i aromatycznych. Groch można rozgotować, wówczas zupa będzie bardzo gęsta, lub podawać w formie miękkiego grochu albo też na pół twardego. Każdy inaczej podaje tę zupkę. Niektórzy lubią gęsta zupę wojskową, inni wola klarowna zupę, którą można pić w kubeczkach.

Cześć, mam na imię Krystyna i chciałabym zaprosić Cię do lektury mojego bloga, który zajmuję się tematyką kuchni! Dołącz do rodziny czytelników!